Marka

Punto Blu Caffè

Marka Punto Blu Caffè powstała w 2016 roku we Włoszech. Na bazie ponad 40-letniego doświadczenia w rzemieślniczym paleniu kawy stworzyliśmy markę dedykowaną miłośnikom włoskiego espresso. Starannie dobieramy ziarna, przygotowujemy dobrze zbalansowane mieszanki. Nasza filozofia zakłada produkcję wąskiej palety kaw ziarnistych. Optymalizujemy szereg działań i elementów produkcji w trosce o nasze środowisko. Chcemy, aby dbałość o zrównoważony rozwój była widoczna w każdym naszym działaniu. 

Pasja, tradycja, doświadczenie.
Prawdziwa włoska palarnia.

Włosi są mistrzami espresso. Wychodzą z założenia, że kawa to espresso mające dawać zastrzyk energii. Podczas licznych podróży do Włoch znaleźliśmy niewielką rzemieślniczą palarnię z ponad 40-letnim doświadczeniem, w której od dwóch pokoleń pali się kawy we włoskim stylu. To właśnie tradycja i doświadczenie połączone z pasją do kawy spowodowały, że wybraliśmy tę palarnię.

Stabilna, rodzinna firma, powtarzalne palenia, zawsze wysoka jakość ziaren i bardzo życzliwa włoska rodzina – tak narodziła się marka Punto Blu Caffè.

Wszystko, czego potrzeba, aby dać Wam doskonałą kawę na każdy dzień.

Ruszamy z kawą, ale będziemy sukcesywnie wprowadzać do oferty różne produkty. Ekspresy, młynki, naczynia, akcesoria, trochę gadżetów oraz meble do domu i ogrodu – wszystko, co łączy się z kawą. Wierzymy, że tylko kawa przygotowana we własnym stylu będzie tą jedyną, tą, na którą codziennie czekamy.

In the roasterie at 11R, we are constantly testing our coffee to make sure every batch is the best it can be. This is a close-up of a shot of espresso being pulled with a bottomless, or naked, portafilter.
joshua-newton-XpyD7z6AP4g-unsplash

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.

— ALBERT EINSTEIN
eureka_mielenie
DSC_3955
nathan-dumlao-pMW4jzELQCw-unsplash
NASZE SKLEPY

Naszej kawy możesz spróbować w jednej z najlepszych włoskich kawiarni-lodziarni w Polsce – Caffè e Gelato ITALIA w Gdańsku Osowej.

KONTAKT

Punto Blu sp. z o.o.
ul. Kielnieńska 58
80-299 Gdańsk

Telefon: +48 604 406 906
E-mail: info@puntoblucaffe.com